Crypto Bull Max Keiser: Stołeczny lot z Azji zabiera Bitcoin’a ‚Express‘

We wczesnych godzinach porannych w poniedziałek cena Bitcoinu znów przekroczyła 12.000 dolarów. Kryptocurrency bull i gospodarz Keiser Report Max Keiser przypisał wzrost cen lotowi do stolicy z Azji. Uważa on, że aktywa cyfrowe lepiej nadają się do przenoszenia kapitału za granicę, niż fizyczne złoto.

Bitcoin jest łatwiejszy do przeniesienia w przeciwieństwie do złota.
W tweecie z 10 sierpnia Max Keiser zasugerował, że Bitcoin to w zasadzie najlepszy sposób na przeniesienie bogactwa za granicę. Keiser zauważył, że aktywa wzrosły w miarę wzrostu napięć w Azji. Samozwańczy „poeta tweetowy“ zasugerował, że duża liczba ludzi na kontynencie używa BTC do przenoszenia stamtąd swojej stolicy.

W przeciwieństwie do złota czy gotówki, tak łatwo jest ludziom w Azji wyjechać z całym swoim majątkiem BTC. Jak wymownie ujął to Keiser: „Nie możesz go zabrać ze sobą, chyba że jest to Bitcoin – wtedy możesz zabrać ze sobą WSZYSTKO“.

Poza tym, że złoto jest trudne do przetransportowania, Chińczycy próbujący poruszać się ze swoim cennym stopem znaleźli się trochę w ogórku. Na przykład, 36-letnia Chinka została przyłapana przez władze USA, gdy wjechała do kraju z Kanady z sztabkami złota wartymi 28 500 dolarów. Władze twierdzą, że wpuszczono ją do Kanady jako studentkę, ale później wjechała do Stanów Zjednoczonych, aby odwiedzić przyjaciela z Kalifornii.

Ostatnie China’s Recent Security Crackdown Forcing Hongkongers to Move Their Gold Elsewhere.
Bitcoin i złoto są dwoma aktywami, które są uznawane za zapasy wartości. Każdy z nich ma jednak unikalny punkt sprzedaży. Dla entuzjastów Bitcoin Code najlepsze krypto jest lepsze, ponieważ można przenieść znaczną jego ilość bez zgłaszania się do jakiejkolwiek władzy. Co więcej, BTC jest w zasadzie „bezkonfiskatowe“.

Chociaż Keiser nie sprecyzował sytuacji w Azji, o której mówił, jego uwagi pojawiają się po doniesieniach, że właściciele złota w Hongkongu przenoszą swoje udziały z miasta w związku z nowymi drakońskimi przepisami bezpieczeństwa narzuconymi przez chińską administrację.

Joshua Rotbart, szef J Rotbart, handlarz złotem z Hongkongu, powiedział Financial Times, że po uchwaleniu tej ustawy, bogaci mieszkańcy Hongkongu postrzegają teraz miasto jako „bardziej ryzykowne niż inne jurysdykcje“. Ci właściciele złota wolą teraz przechowywać swoje udziały w innych krajach, takich jak Szwajcaria i Singapur.

Bitcoin Poized to Take Gold’s Crown

Cóż, aby być uczciwym, bitcoin obecnie podąża za złotem w kategoriach kapitalizacji rynkowej. Podczas gdy kapitalizacja rynkowa BTC wynosi nieco poniżej 220 miliardów dolarów, kapitalizacja złota jest zdumiewająca i wynosi 9 bilionów dolarów.

Jednak zwolennicy Bitcoinów wierzą, że krypto waluta może się pochwalić wyższą kapitalizacją niż złoto. Według Anthony’ego Pompliano z Morgan Creek, cyfrowa natura Bitcoin’a pomoże mu zdobyć więcej rynku.

Pompliano wyjaśnił w wywiadzie udzielonym w zeszłym tygodniu:

„Oto, co nadal mówię ludziom: nazwij mi firmę, która była analogowa i została zdigitalizowana, a wersja cyfrowa jest mniejsza niż analogowa“. Tak się nie dzieje. To dlatego, że cyfryzacja przynosi różne korzyści. To rozwijająca się na rynku technologia.“

admin

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert